Závislosť na láske

Autor: Beata Ulmanová | 9.6.2011 o 10:50 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  1586x

Sú rôzne druhy závislosti, na ktorých ľudia lipnú a nedokážu sa ich zbaviť celý život. Možno to ani nechcú, alebo to nedokážu, ale to nie je podstatné. Myslím si, že aj závislosť na láske je určitý druh závislosti, ktorý dokáže takmer každému skomplikovať život.

Nedá sa jednoznačne posúdiť, kto je a kto nie je závislý na láske, ale jedno je isté, že každý potrebuje lásku k životu. Myslím si, že na tom nie je nič zlé, veď už ako malé deti, sme túžili po pohladení a nežných prejavoch lásky od svojich rodičov. Je to celkom prirodzené, lebo láska patrí k životu a kto tvrdí opak, ten klame sám seba.

Láska nás sprevádza celým našim životom, či to chceme, alebo nie. Veď kto by nechcel milovať a byť milovaný? Všetci dobre vieme, že sú rôzne druhy lásky aj k ľuďom aj k zvieratám. Ale ja sa chcem zamerať na lásku partnerskú.

Je určite v pohode, ak cítime, že nás niekto ľúbi a my opätujeme jeho lásku tiež. Možno spočiatku nám to aj lichotí, ak niekto stále túži po našej blízkosti, možno si ešte neuvedomujeme, že ten niekto je na nás závislý. Ak to zistíme, pochopíme, že tu nejde len o to, že niekomu je s nami dobre, ale o určitý druh závislosti na láske, alebo aj o sklony nás vlastniť. Vtedy to nie je správne, pretože taká láska v nás môže vyvolať opačnú reakciu.

Dobre, poviete si, však ho to niekedy prejde a nebude taký závislý na láske. Ale čo ak nie? Čo keď si začnete čoraz viac uvedomovať, že tu nie je niečo v poriadku? Asi by bolo najlepším riešením oslobodiť sa od takého vzťahu. Slová typu, nedokážem bez teba žiť, sú v podstate citovým vydieraním a závislosťou. Láska sa nedá vynútiť, ani prikázať. Buď je alebo nie je.

Možno si poviete a čo je na tom, že niekto potrebuje mať stále niekoho? Myslím si, že na tom nie je nič zlé, ak je tá láska prirodzená a voľná. Láska, ktorá nezväzuje, ale oslobodzuje a vy sa cítite šťastní. V takomto prípade, je to niečo krásne a všetci vieme, že pod pojmom láska myslíme predovšetkým citovú stránku. Ak cítite, že potrebujete k životu lásku, že vám dáva silu a ste schopní veľkých činov kvôli nej, vtedy je váš život citovo obohatení a všetky problémy každodenného života zvládate s láskou oveľa ľahšie.

Takže na všetko treba ísť s rozumom, aj na lásku a všímať si jej malinké rozdiely, o čo komu v láske ide.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?